| CarmenR a întrebat:

Am niste intrebari legate de modelul de telefon Samsung Gt-S5230. Tocmai l-am primit cadou si nu reusesc sa fac anumite setari, destul de importante. Daca sunt printre voi utilizatori de acest tip de Samsung, va rog sa ma ajutati si pe mine cu aceste informatii.
1. Cum setez data si ora la acest model de telefon?
2. Cum configurez telefonul pentru Internet?
3. Cum schimb sunetul pentru mesaje?
Multumesc anticipat! Ofer Funda pentru raspunsul cu adevarat helpful.

Răspuns Câştigător
| IonutAxi a răspuns:

1. dai la setari => data si ora => si bifezi pe setari automate de retea sau cum scrie, adica se setaza data si ora automate
2. http://www.orange.ro/setari-telefoane/ la 1 scrii numarul tau de telefon, la 2 selectezi modelul telefonului tai. Si la 3 dai pe trimite setari. in 10 secunde primesti un sms cu setarile facute, si nu trebuie sa mai faci nimic.
3. Intri la mesaje cand scrii de ex un mesaj si dai la setari si ai ceva cu sunet.Sau ai sunete pe telefon si dai ca sa le pui la ton mesaj.Cred ca inteelgi. Succes

| CarmenR explică (pentru IonutAxi):

Multumesc Ionut. Problemele cu suntele de mesaj si Internetul le-am rezolvat, multumesc mult de raspunsuri. Cat despre data si ora, am incercat si cum mi-ai sugerat tu, din pacate fara niciun rezultat. Daca mai sunt utilizatori care au reusit sa-si seteze data si ora acestui model de telefon ii rog sa ma inforemeze si pe mine. Multumesc frumos!

| CarmenR explică (pentru IonutAxi):

Sunt nevoita sa-ti dau funda acum.winking Am mai incercat de 2 ori la ora si data cum mi-ai spus tu si a mers in cele din urma. Multumesc inca o data!

| Cosovan_Erik_1996 a răspuns (pentru IonutAxi):

Mersi mult

6 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Cu placere

| Mailat_Alin_1986 a răspuns:

Cum sa gasesc pe mobilul meu Samsung sa ifAC SETAREA de internet

| Mailat_Alin_1986 a răspuns:

Spuneti-mi cum se instaleaza pe mobilul meu Samsung internetu ca nu stiu cum se face setarile