| Hy_Mattyas_1992 a întrebat:

Am o camera Fujifilm s5800 si cand bag un card micro sd cu adaptor imi zice ca,cardul este protejat, sau la alt card sa il initializez..cum fac asta? cum fac sa nu mai fie protejat sau sa il initializez?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Normal, pentru ca ai un butonel pe adaptorul ala, pe una din margini! Ia vezi ce face, ca scrie pe el!

| Hy_Mattyas_1992 explică (pentru K0sti):

Am incercat si lock si unlock si nimic...

| K0sti a răspuns (pentru Hy_Mattyas_1992):

Nu cred! Sau poate adaptorul e defect! Se mai intampla. Si eu am unul!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Initializarea se face din meniul telefonului.
Nu stiu la ce se refera cind spune ca e protejat la scriere. Poate nu e compatibil.

| Noname5645 a răspuns:

Salut,
Incearca sa formatezi cardul de pe camera daca ai aceasta optiune sau introdul in calculator si formateazal de pe el.

| Hy_Mattyas_1992 explică (pentru Noname5645):

De pe pc am incercat si zice la fel

| K0sti a răspuns (pentru Hy_Mattyas_1992):

Ia si tu un adaptor de la un amic si incerca cu el, vezi ce zice. Atentie la buton!