| EduardP a întrebat:

Am o CONSOLA PS2 si vreau sa stiu ceva. Daca imi iau un CARD DE MEMORIE MODAT ar trebui sa-mi mai modez PS2-UL?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu am cum sa ii raspund lui Spetsnaz, ca m-a pus pe lsita de utilizatori ingorati, dar poate ii zici tu ca se poate. laughing
Modarea pe card presupune asa: te jocuri fie de pe dvd, fie d epe stick/hdd extern.
Si nu, nu trebuie sa mai modezi dupa. Vezi ca in functie de ce model de ps2(cele din seria 90k in special) sa nu apara probleme, gen nu vrea modarea.
Sfatul meu: poti sa cumperi card modat, dar sa cauti cu minim 16mb sa fie, deoarece daca te joci dupa dvd, salvarile se pun pe card. Daca insa o sa te joci dupa stick, poti sa setezi ca salvarile sa fie puse tot pe stick, intr-un card de memorie virtual.

| mgtow a răspuns:

Nu exista memory card modat ci consola modata, memoria unui card de memorie nu suporta jocurile necesare si nu are cum sa fie bagate pe ea.