| Cristescu_Laurenţiu_1991 a întrebat:

Am o imprimanta HP la care am golit cartusele si pe care nu am mai folosit-o de multa vreme. Ii pot incarca, cartusele sau trebuiesc luate altele noi?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Le poti incarca, dar s-ar putea ca ele sa fie uscate si degeaba le incarci ca nu o sa mearga sa imprimi. Dar de obicei, daca incarci la un service ( sau unde se incarca cartuse) o sa iti spuna daca e uscat si daca se mai merita sa le incarci, plus ca daca sunt putine uscate ( astupate), ti le pun intr-un lichid pentru a nu mai fi uscate.

| Cristescu_Laurenţiu_1991 explică (pentru LaLaura):

Multumesc frumos!
Am gasit o imprimanta HP OfficeJet 8600 Pro si vreau sa te intreb daca se pot incarca, cartuselehappy Nu ma pricep la imprimante.
Si cat costa alte cartuse noi
Cineva mi-a zis ca cel putin odata se pot incarca, dupa...nu se stie, asa este?

| LaLaura a răspuns (pentru Cristescu_Laurenţiu_1991):

Buna, nici eu nu prea ma pricep la imprimante, eu am o imprimanta Canon de vreo 7 ani si pot sa ii reincarc catusurile de cel putin 5 ori ( depinde cat tus consum, sau daca nu consum, de obicei se uscuca daca nu o folosesti pe o durata mare de timp * 6- 7 luni*, mie mi s-a uscat tusul in cartusul color si am schimbat catusul ca altfel nu mai mergea si era incarcat doar o data).
Eu acum iti spun cam cat ar fi un cartus la imprimanta mea, cel negru e in jur de 100 de lei, cel color in jur de 130-150 de lei.
Deci legat de imprimanta care ai gasit-o tu, nu ma pricep din pacate si nu am cum sa iti dau vreun sfat.

| K0sti a răspuns:

Altele noi, alea s-au uscat!

| Stefan102393 a răspuns:

Sigur ca le poti incarca!