| Alexyia a întrebat:

.. e legata de internet.Sunt la Clicknet si mi-am achizitionat de curand un router.Am un modem SpeedTouch 330.Nu am idee ce ar trebui sa fac ca sa-mi mearga.Mentionez ca am incercat sa leg cablul de la net direct la router insa nu merge...(am incercat sa fac cum scrie in instructiuni adica sa fac o legatura intre modem router si calculator dar nu imi iese)crying. Banuiesc ca e ceva in neregula cu modemul, ca nu e ce imi trebuie. Daca ma puteti ajuta.love struck

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ce eroare-ti da? Da-mi mie mesaj cu ce nu-ti merge sau poate nu se-aprinde ceva, si-ti spun cum sa rezolvi problema tongue ita-te si zi-mi daca se aprind ambele leduri, daca e de-ala negru/alb cu 2 leduri si instaleaza si driverul

1 răspuns:
| Dominicc a răspuns:

Se instaleaza driberu de la router. cu cablu de internet bagat in el (in acelasi timp conectat si la calculator) apoi se face o conexiune net-router-pc

Dupa ce ai instalat driveru da un restart lla calcularoe apoi fa proba.

Daca nu merge scoate modemu si routeru din priza. apoi baga modemu si asteapta pana are conexiune la net. toate ledurile aprinse. apoi baga si routeru.
Apoi dupa vreo 1 minut ar trebui sa ai net