| pathfinder a întrebat:

Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta: aproape tot ce incerc sa descarc de pe net, indiferent de browser, se blocheaza la 99%.Din ce cauza? Ce trebuie sa fac pentru a rezolva acest lucru? Am incercat sa descarc si ultima versiune de la Google Chrome si tot la fel imi face.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Stiu,ti-am spus eu daca nu aveam cd-ul original nu stiu ce faceam, oricum mai tarziu am bagat windows-ul din nou pentru ca deadea multe erori.big grin

7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Salut,problema e ca ai un virus, si eu am avut si nu s-a rezolvat decat cu norton original, dar recomand reinstalarea sistemului de operare si reformatarea hard-disk-ului.

| pathfinder explică (pentru suffarstar):

Chiar astazi am schimbat sistemul de operare.Am formatat o singura partitie, cea a SO.

| suffarstar a răspuns (pentru pathfinder):

Trebuie formatata complet, formatarea unei singure partitii duce la erori in regstry plus ca mai pot ramanea virusi pe acea partitie nereformatata, crede-ma exact ca tine am procedat si eu, iti sugerez sa faci windows-ul si sa reformatezi complet.Bafta,sper sa reusesti.

| pathfinder explică (pentru suffarstar):

Nici macar antivirusul nu pot sa-l descarc.Singurele programe pe care am reusit sa le iau sunt Chrome 14 si Adobe flash 10.

| suffarstar a răspuns (pentru pathfinder):

Stiu,ti-am spus eu daca nu aveam cd-ul original nu stiu ce faceam, oricum mai tarziu am bagat windows-ul din nou pentru ca deadea multe erori.big grin

| pathfinder explică:

Nici acest program nu pot sa-l descarc.Imi arata ca s-a descarcat, dar nu pot sa-l deschid.Cu majoritatea programelor se intampla la fel. Funda.

| EdK a răspuns (pentru pathfinder):

Ce incerci sa descarci? Daca ai antivirus, dezactiveaza-l, e posibil ca acesta sa-l stearga sau sa-l bage in carantina cum il detecteaza, fara sa te avertizeze.

| Panica_Michael_2000 a răspuns:

Pai, de obicei, la fiecare descarcare / dezistalare / instalare etc dureaza mai mult la 99%. poate ca trebuie sa astepti mai mult decat la celalate xD Funda?