| koool a întrebat:

Am o intrebare, stiti cumva daca exista site-uri pe care cand intri iti ia bani, adica te face sa platesti la factura?
Ca tot imi zice un prieten ca tacsu o platiti 600 Euro ca o intrat pe un site unde platesti si cu toate ca scrie FREEE.
Stiti deci daca scrie free poate sa fie minciuni si sa platesti?

Răspuns Câştigător
| Umbra_9400 a răspuns:

Chestia asta îmi aduce aminte de o factură la "Vodafone" care a depășit cifra menționată de tine mai sus... să vă explic cum stă treaba! La UPC, RDS și ceilalți provideri (alte companii distribuitoare de internet) prin fibra beneficiezi de trafic nelimitat (traficul nelimitat = poti descarca filme, programe, jocuri fără a fi taxat în plus față de abonamentul inițial).
La Vodafone, Orange există modem... ceea ce voiam să vă spun este ca unele pachete nu au trafic nelimitat și după depășirea traficului de 6GB (Ex) se taxează pe MB... ceea ce este extrem de crud pentru necunoscători. Eu cu Vodafone'ul am avut conflicte pe care le-am achitat neavând alternativă!

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Poate a intrat pe webcam xxx. te taxeaza cam un euro la min si trebuie sa ai cont platit pe site adica dai un csrd cu o valoare de bani si ti se ia de acolo... altfel nu exista site-uri platite si nu daca nu le dai un nr de card sau plata prin sim de tel, dar datele astea le dai tu si constient de asa ceva.

| username_8290 a răspuns:

Nu are cum sa vina pe factura.
poti sa platesti daca iti faci conturi si daca [virgula] cumperi ceva dar oricum nu are cum sa vina pe factura. e ilegal happy asa ca stai calm si umpla pe unde vrei laughing.

| Sconcsiş a răspuns:

Noup
merji tu pe unde vrei da ai grija virusiwinking