| XDCaTaaXD a întrebat:

Am o mare problema am setat ca programele sa se deschida in Adobe Reader sau in Windows Pfoto Viewer si nu mai pot accesa nimic nu se mai deschide absolut nici un joc nici un browser vreau sa revina la comanda initiala, adica sa se deschida aplicatiile cum fac acest lucru am nevoie urgent!?!?!?!?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In momemtul in care ai ales sa deschizi cu Adobe reader sau cu orice alt program se produce o modificare in registrii windows-ului. Fiecare program cand se instaleaza se inregistreaza si in registrii si asociaza deschiderea anumitor fisiere cu executabilul acelui program. Your uninstaller, dezinstaleaza si curata o parte din modificarile din registrii, AML registrii continua cu eliminarea intrarilor false din registrii. (intrari false rezultate in urma dezinstalarii.)Programele sunt bune, eu le folosesc de 2 ani. Instaleaza Foxit Reader, e mai rapid.Nu se sterge nimic din calculator prin folosirea acelor programe. F-a asa cum ti-am spus mai sus. Daca vrei.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- descarca programul asta, nu e gratis dar iti faci treaba cu el:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
- dezinstaleaza cu asta, curata de peste tot din calculator, Adobe reader.
Restart.
Descarca-l si pe asta, gratis si curata registrii cu el:
http://www.amltools.com/
("scan", termina "fixall"
"disk cleaner", start "delete selected"
Restart.
Instaleaza ceva mai bun decat Adobe reader: Foxit PDF reader-gratis:
http://www.filehippo.com/download_foxit/

| XDCaTaaXD explică (pentru horia2012):

Eu nu am nimic de curatat sau de sters, ba chiar doresc sa imi pastrez tot ce am acum vreau doar sa stiu cum le mut sa nu se mai deschida pe Adobe, sa se deschida pur si simplu! Daca ai putea sa ma ajuti ar fi minunat

| horia2012 a răspuns (pentru XDCaTaaXD):

In momemtul in care ai ales sa deschizi cu Adobe reader sau cu orice alt program se produce o modificare in registrii windows-ului. Fiecare program cand se instaleaza se inregistreaza si in registrii si asociaza deschiderea anumitor fisiere cu executabilul acelui program. Your uninstaller, dezinstaleaza si curata o parte din modificarile din registrii, AML registrii continua cu eliminarea intrarilor false din registrii. (intrari false rezultate in urma dezinstalarii.)Programele sunt bune, eu le folosesc de 2 ani. Instaleaza Foxit Reader, e mai rapid.Nu se sterge nimic din calculator prin folosirea acelor programe. F-a asa cum ti-am spus mai sus. Daca vrei.

| Rax a răspuns:

Problema ta are rezolvarea mult mai simplu:dezinstalezi Adobe readerul din control panel si aplicatiile se vor deschide normal.

| Cărare_Silvia_1992 a răspuns:

Salut! am avut aceeși problemă și am rezolvat cu ajutorul vostru. Mulțumesc! Dar, după această problemă nu mai pot folosi google chrome, se deschide dar nu-mi afiseaza nimic, nici nu se încarcă nimic. L-am dezinstalat și instalat de multe ori și nimic. Cum fac?