| yomaxx a întrebat:

Am o placa baza msi gm615m-p35 si am stricat-o instaland un bios de la alta placa de baza... totusi booteaza dar nu imi merge mouse nici tastatura nici in post nici in windows.

am gasit biosul corect pe site msi dar nu am cum sa il instalez pentru ca nu merge tastatura nici mouse-ul

cum fac un cd bootabil cu biosul bun si totusi sa se instaleze singur? adica sa nu trebuiasca sa scriu vereo comanda sau cv

1 răspuns:
| thebeggar a răspuns:

Pe langa bateria de pe placa de baza ar trebui sa fie un jumper de clear CMOS, incearva sa-l pui in pozitia cealalta, booteaza, s-ar putea sa mearga, nu garanrez. Bafta