| Daniel757 a întrebat:

Am o placa de baza MS 7236 VER:2.5 945PL Neo5 și vreau să i pun pe ea un procesor E8400, dar nu știu daca l suporta din cauză că am căutat pe net și am găsit rezultate in care spune că suporta numai 1066 MHz și în unele 1333 MHz

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu unde ai gasit asa ceva dar eu am gasit pe site-ul celor de la MSI ca suporta doar procesoare cu frecvente de 533 si 800 Mhz. Uite: https://www.msi.com/Motherboard/945PL_Neo5/Specification

| Daniel757 explică (pentru Salontanul):

Înseamnă că e un caz pierdut