| 20ionel20 a întrebat:

Am o problema! Am virus win32/salitty,si virusul Conficker care nu ma lasa sa intru pe siteuri de antivirusi in caz ca nu stiti si nu pot folosi windows firewall, automatic update si alte proprietati ale windowsului xp.Va rog ajutati-ma stiu am o gramada de virusi si worms(pe putin 26) si ca n-am antivirus, dar se poate face ceva nu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca sa folosesti un scaner online, de ex. cel de la BitDefender. Daca nu reusesti asa atunci va trebui sa reinstalezi sistemul de operare. Numai bine!

| AndreiGabi a răspuns:

Incerc sa iti dau ceva pe mess?
Daca vrei da-mi add andreigabi55 si vedem daca reusim ceva...

| Maestronos a răspuns:

Reinstaleza windows-ul si puneti un ativirus dupa.

| Beea18 a răspuns:

Reinstaleaza'ti windowsul. Eu iti recomand windows 7

| 20ionel20 explică (pentru Beea18):

Am rezolvat problema nu mai am niciun virus pe pc am folosit antivirusul Microsoft apoi mi-am instalat avg dar din intamplare mi-ar merge windows 7 la 1.8 ghz 512 mb ram 256 mb videocard?