| aladin12345 a întrebat:

Am o problema. Apas pe buton sa deschid leptopul, porneste, se deachide normal, se aprind toata luminile, dar ecranul ramane complet negru. Am incercat sa il conectez la TV cu hdmi, sa ii scot bateria, dar degeaba! Nu scoate zgomote ciudate. Va rog ajutati ma daca va pricepeti!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe detalii, cum am spus cineva daca se aude sunetul cind intra in windows chestii de genul asta.cind il deschizi incearca sa dai volumul mai tare de la tastatura sa vezi de intr-adevar booteaza.Nu cred ca e placa video, mai degraba displayul s-a dus ori ceva cablu care face conectia. Unele laptopuri sint atit de prost facute incit cind misti sa inchizi sa deschizi displayul balamalele alea rup cablu, freaca acolo pe cabluri si dupa o vreme gata asa face.Acum spui ca ai conectat la tv dar inainte ai mai cnectat laptopul la tv? Adica sa stii sigur ca mergea, ca ai mai facuto.Si daca da atunci naspa sa nu fie cum spunea cineva pe aici alta problema.Inainte cind conctai laptopul la tv daca o faceai cum procedai? Trebuie sa stii daca doar conectai cablu si se ducea singur fara sa fac tu nimic, ori trebuia sa apesi ceva taste.Tu stii mai bine despre astea.

| K0sti a răspuns:

Placa video din pacate! Daca nu da nici pe HDMI! Se aude cand intra in Windows? Melodia de inceput?