| aladin12345 a întrebat:

Am o problema. Apas pe buton sa deschid leptopul, porneste, se deachide normal, se aprind toata luminile, dar ecranul ramane complet negru. Am incercat sa il conectez la TV cu hdmi, sa ii scot bateria, dar degeaba! Nu scoate zgomote ciudate. Va rog ajutati ma daca va pricepeti! Dau funda

Răspuns Câştigător
| feysofit a răspuns:

Cel mai probabil este o problema de chipset (nordbridge, southbridge sau chip video). Solutia ---> Reball insa inainte trebuie verificate tensiuniile de pornire. Daca nu ai cunostinte minime de electronica, mergi cu el la un service.