| marian5946 a întrebat:

Am o problema cu caculatorul, se tot blocheaza si trebuie sa-l restartez.Credeam ca e o problema de la windows asa ce l-am reinstalat dar degeaba.Calculatorul in curat de praf in fiecare luna.Ce problema poate avea?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai schimbat pasta termoconductoare?

| RAY a răspuns:

Maraian daca as fi acolo sa vad tias putea spune asa mi imposibil,poate fi multe chesti gen placi defecte,incopatabilie cu placa de baza, procesorul, hardul, rami defecti, windowsul prost, sau nu ai formatat hardul la instalarea lui, in orice caz verifica temperatura lui cu everest (aida)

| RAY a răspuns:

Cum sa instalat windowsul greu?

| marian5946 explică (pentru RAY):

Am instalat Windows 7 Ultimate ai aluat cam jumatete de ora.

| RAY a răspuns (pentru marian5946):

Unde stai in ce oras?

| marian5946 explică (pentru RAY):

Eu stau in Giurgiu, si da am schimbat pasta.

| RAY a răspuns (pentru marian5946):

Test de hard ai dat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce configuratie ai si pe cati biti ai pus windowsul?

| AlexDFY a răspuns:

Asta e o problema comuna, in primul rand, cheama pe cineva priceput, desfa unitatea, si vezi daca placa de baza si procesorul sunt,, lipite,, bine pentru ca multe calculatoare, la o miscare mai brusca se pot desprinde, iar atunci cand cpu creste putin, se blocheaza.Acum e posibil sa fie de la monitor, sau hard-ul sa aiba probleme