| Rebeca_5235 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul (mi-am facut-o cu mana mea)
Am incercat eu sa imi reformatez calculatorul. Am cd cu windows si deci am zis ca ce poate fi asa greu. In fine totul a mers perfect pana ce ma trezesc ca imi porneste pc-ul si imi cere sa aleg cu care windows vreau sa pornesc dintre cel care il aveam deja instalat si cel care l-am instalat acum.

Ce as putea face? cum sa scap de unul dintre ele? ajutor

P. S. am incercat dupa sa formatez partitia C am dat run si am scris cmd si format C dar imi zice ca : Format can not be run because the volume is in use by another process. Ce sa fac

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Buna lasa-mi mie un id si te ajut eu sa ti-l faci ma pricep f bine la calculatoare si eu am avut problema la laptopul meu de imi zicea sa pornesc unu dintre windows-uri si l-am facut imediat fara sal mai formatez iar

4 răspunsuri:
| FesCuDungi a răspuns:

Cel mai bine, baga cd-ul cu windows si da restart la calculator. in timpul in care se deschide pc-ul apasa pe tasta TAB! de acolo va porni istalarea corecta a windowsului, tu l-ai instalat din calculator! ce versiune de windows ai bagat?

| 0pufarinA a răspuns:

Ai gresit cand ai instalat windows-ul. Trebuia sa stergi prima data toata partitia C, apoi sa o formatezi si apoi sa instalezi windowsul. CAuta pe internet cum se instaleaza windows xp, vista, 7 sau cel pe care vrei sa il instalezi tu. Nu ai putut sa formatezi partitia C pentru ca acolo se afla windowsul iar odata cu reformatarea se pierde automat tot continutul. Sper ca te-am ajutat si ti-a fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l asa, doar cineva care se pricepe iti poate sterge si edita anumite fisiere prin conexiune teamviewer, altfel daca te apuci de capul tau n-o sa-ti mai mearga sistemul de operare.

Răspuns utilizator avertizat