| bogdanmk29 a întrebat:

Imi apare urmatoarea eroare atunci cand vreau sa instalez windows-ul pe calculator ceva cum ca cd-ul de pe care vreau sa instalez ar fi corupt dar numai cand vreau sa formatez partitia si imi cere alt cd. Am incercat si cu alt cd dar la fel cand vreau sa formatez partitia in care am instalat windows-ul imi cere sa schimb cd-ul. ce poate sa fie va rog mult sa ma ajutati dau funda

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

In cel mai rau caz hdd-ul tau are bad-uri.adica mici gaurele in placutele de stocare.asta se intampla de la prea multe formatari, instalari, fisiere mari sterse, copiate des.asta ar fi in cel mai rau caz. daca nu e asta incearca o alta versiune de windows. pune-l pe un dvd sau instaleaza de pe un stick.

3 răspunsuri:
| JahBless a răspuns:

@andrei9d. Poti face asta doar la partitia D pentru ca cea care contine windows-ul are nevoie de "explorer.exe" ca sa ruleze, astfel nu te va lasa sa formatezi partitia cu windows-ul.

| Andrei9d a răspuns:

Poti sa formatezi si altfel acea partitie. Intrin in My Computer, dai click dreapta pe partitia care vrei sa fie formatata si "Format". Iti va aparea o fereastra noua in care dai din nou "Format". Dupa ce ai terminat, dai restart la pc cu cd de windows inauntru si il instalezi. Bafta!