| marian5946 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, se blocheaza foarte des, i-am scos placa video si functioneaza bine.Trebuie sa cumpar alta placa video sau alta este problema.

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza placi video ca toate componentele sunt bune dar placa de baza incetineste sistemul.Iti recomand sa instalezi din nou sistemul de operare sau sa iti iei o placa video de un gb si sa reinstalezi windowsul. Mult noroc.

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai eu nu inteleg cum iti functioneaza calculatorul fara placa video. Daca ai scos placa video, cum ai putut sa vezi daca se mai blocheaza?
Ca sa raspund si la intrebare, schimba placa video daca esti sigur ca ea nu merge si reinstaleaza si windowsul.

| Mary012 a răspuns:

Ce componente ai ca sa stiu si sa vad ce se intampla. Si ce windows ai.

| marian5946 explică (pentru Mary012):

Am placa de baza g31d-m7,procesor dual core de 2, 60 Ghz 8 gb ram si placa video de 512mb ddr2 si windows 7.

| Mary012 a răspuns (pentru marian5946):

S-ar putea sa fie din cauza placi video ca toate componentele sunt bune dar placa de baza incetineste sistemul.Iti recomand sa instalezi din nou sistemul de operare sau sa iti iei o placa video de un gb si sa reinstalezi windowsul. Mult noroc.

| BuburuzaVesela a răspuns:

Pai schimb-o daca functioneaza bine daca asa merge bine.Vezi ce DDR ai si i-ati alta. Daca nu, reinstaleaza windowsul.