| Cristescu_Alin-Alexandru_1988 a întrebat:

Am o problema cu driver ul audio! L am instalat, am restartat pc -ul si tot nu merge... Specific ca dupa toate astea daca intru in control panel, audio nu imi apare nici un audio device. e a 4 a instalare consecutiva fara nici un rezultat.
P.S Rulez un XP pe 32 de biti,
P.S 2 Problema a aparut din senin ( mergea perfect totul acum 2 ore )
P.S 3 Nu am instalat ale programe inainte de aceasta problema.
Multumesc anticipat! happy

7 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Sigur driver-ul este de vină? Din senin un driver nu poate să dispară. Poate s-au defectat boxele / le-ai deconectat. Caută în Device Manager, să vezi dacă găsești ceva cu audio. Aștept răspuns.

| Cristescu_Alin-Alexandru_1988 explică (pentru MultiCore):

Am intrat la device manager, la audio codecs banuiesc ca te referi?!? Device usage - nu imi apare nimic. Boxele merg ok, le am probat pe un telefon ( este vb de un home cinema 5.0 ) si se aud perfect. Repet pana acum a mers sunetul!

| MultiCore a răspuns (pentru Cristescu_Alin-Alexandru_1988):

Sound, video and game controllers. Dacă acolo totul merge cum trebuie boxele sunt de vină.

| MultiCore a răspuns (pentru MultiCore):

Scuze, acum am văzut că ai spus că merg boxele. În acest caz, noi nu te putem ajuta. Trebuie să am în față obiectul cu pricina (unitatea optică și sistemul HC)

| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Incearca sa instalezi un pachet upgrade pentru windows si asa poate ti se instaleaza si driverul audio sau daca nu merge reinstaleaza windowsul sau dai repair ...please funda!

| Cristescu_Alin-Alexandru_1988 explică:

Am rezolvat dupa ceva timp, era placa de baza. Multumesc mult!