| kanajambe a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Dimineaţa când l.am deschis nu pe vedea nimic pe ecran. A doua oara se vedea windows dar ff slab, cu ó lumina f mica.ce sa fie? mentionez ca laptopul e o versiune mai veche si il am de ceva timp si umblu pe el doar cand este in priza, bateria tine maxim 10minute. Aştept niste pareri inainte de a-l duce la service

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca zici ca se vede fff slab imaginea, si daca tu auzi sunetul cum ca windows se starteaza bine, atunci e foarte posibil sa se fi dus inverterul de la monitor sau chiar monitorul. inverterele costa cam 25-30 euro si un monitor de lap cam 95 euro aproximativ. depinde de model. nu e greu de schimbat insa ateliere info probabil ca o sa-ti ia pielea. daca ai un monitor sau tv cu mufa vga ce presupun ca are si laptopul, poti proba daca da imagine pe monitor extern. in caz afirmativ il poti folosi asa ca sa nu iti dai banii pe alt pc.

| Lorelay2525 a răspuns:

Asa am patit eu inainte sa se strice de tot. Cand mi l-au desfacut la service, era tot ruginit inauntru. (varsasem cu un an in urma lichid pe el). Nu mi-a mai ramas decat sa ii vand din componente.

| Vivi13 a răspuns:

Asa am patit si eu.S-au ars beculetele alea care lumineaza ecranulphbbbbt..Trebui sa schimbi beculete.

| danydevito a răspuns:

Daca leptopul este pornit tine apasat pe tasta fn si si pe o tasta care iti arat o luna sau un soare pentru ca nu mai stiu exact... posibil si ii fi dat lumina ecranului foarte mica asa am facut si eu pentru ca se vedea foarte slaba lumina la leptopul meu si s-a rezolvat deci tasta fn este undeva jos in stanga si tasta care iti arat un mic soare sau o luna se afla sus tot in stanga. sper sa iti fiu de ajutor...