| adelle23 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Unii spun ca ar putea fi placa video. Cand pornesc pc-ul, imi intra normal in windows, toate bune si frumoase pana cand imi apare un joc de culori pe tot ecranul si chiar daca il restartez face tot asa. Trebuie lasat vreo 10 minute si dupa alte cateva 5 o ia la fel. Se poate face ceva din setari sau trebuie schimbata placa video? Funditaaaaa... astept raspunsuri va roooooooooooog!

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Buna adelle23. Daca iti face asa des inseamna ca este de la driverul de la placa video.Incearca sa dai update la driver.Daca nu merge reinstaleaza Windows-ul (poate ca nu ai antivirus si a intrat un virus grav in pc-ul tau). Dupa ce ai reinstalat windows-ul primul pas pe care il faci ii bagi in antivirus MSE (Microsoft Essential Security ) si dupa ii bagi toate driverele(daca ai pierdut cd-ul cu drivere nu te panica te ajut eu sa le iei de pe net). Daca dupa ce ai reinstalat windows-ul face tot asa inseamna ca trebuie placa video schimbata de urgenta pana nu iti strica si celelalte placi din calculator.

| InspectorulTPU a răspuns:

Virus n-are cum sa fie daca spui ca la fiecare 10-5min ti se intampla.
Da mai mult ca sigur cred ca calculatoru e vechi sau ai instalat tot felul de porcari care iti consuma rami si memoria si ai superscurcicuitat pc-ul.
Daca nu era pe timp accest joc de culori adica 10-5 min atunci era virus dar mai mult ca sigur ai facut tu o tampenie.
Funda?

| adri16 a răspuns:

Si mie mi se inalmpla uneori( destul de rar) inca nu pot sa imi dau seama de ce, oricum eu il inchid de la spate sau il scot din priza, il las un minut apoi il pornesc si isi revine