| Stanciu_Silviu_1994 a întrebat:

Am o problema cu sunetul. Am instalat driveul de sunet, dar cand dau Quadrafonic se aude dar la sereo nu se aude, adica cand testez sunetul si dau clik pe L nu se aude si pe R la fel, dar cand dau pe RL si RR se aude adica am 2 boxe si un subufar care ia decat 2 boxe si sunt pe locu 3 - 4 cele 2 boxe ale mele pe youtube se aude in winamp pauza sau in BS player + si in windows nu canta si am sunetul maxim, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi in setari la FL si FR :

http://www.ex-tempore.org/begault/fig4yxz.jpg

Balansul fata/spate trebuie sa fie pe mijloc pentru ca in cazul a 4 boxe sa se auda in toate 4.In cazul tau balansul e dat pe boxele spate (RL/RR).

http://www.turtlebeach.com/support/images/quad6.gif

Vezi sa nu ai bifat "mute" pe acolo

| Stanciu_Silviu_1994 explică (pentru stlucian):

Am bifat mute la microfone si tot asa se aude nu stiu ce sa mai fac

| Stanciu_Silviu_1994 explică:

Eu am o problema la boxe se aude sonorul doar in RL si RR cand tin sunetul pe Quadraphonic, daca dau stereo(sau oricare mod) si dau clik pe boxa L si R nu se aude.

| Stanciu_Silviu_1994 explică:

Am rezolvat problema cu boxele