| YooCata a întrebat:

Am o problema cu youtube...
La ori ce video care vreau sa-l vad in loc de video apare un fundal verde care nu se schimba... sunetul se aude dar nu vad videoul doar daca dau FullScreen... atunci apare
Cum rezolv sa pot vedea videoul fara sa pun fullscreen?

7 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Incerca un update de flash player

| MnereaDarius a răspuns:

Youtube accepta doar browsere moderne, deci in concluzie daca folosesti Internet Explorer 6, aceasta ar putea fi problema ta. Recomand 100% Google Chrome, ce poate fi descarcat accesand link-ul de mai jos https://www.google.com/chrome?hl=ro

care de asemenea are incorporat ultima versiune de Flash Player.
O alta cauza a problemei tale ar putea fi aceea ca browserul tau are instalat un plug-in pentru blocarea anunturilor si reclamelor pe web (cum ar fi Adblock), si astfel ti-a blocat videoclipul intrucat l-a considerat a fi anunt publicitar. Daca e asa, incearca sa-l dezactivezi.

| YooCata explică (pentru MnereaDarius):

Google chrone folosesc si ca sa fiu sigur ca nu are probleme l-am reinstalet... dar tot nu vad video... dor pe fullscreen
am antivirus bitdefender 2012 el ma protejeaza si pe internet, oare ar avea vreo legatura cu youtube? ok nu am instalet nici un adblock deci numa de la antivirus cred...

| MnereaDarius a răspuns (pentru YooCata):

Este activat JavaScript in browserul tau? Poti incerca de asemenea sa-ti cureti cookie-urile si memoria cache (Meniu --> Instrumente --> Stergeti datele de navigare). Incearca totusi sa arunci un ochi peste aceasta http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=56115 Este posibil sa te confrunti cu una din situatiile prezentate. Intretimp eu voi reflecta la problema ta si cat de curand voi gasi solutia. O noapte placuta.

| YooCata explică (pentru MnereaDarius):

Am sters cache am verificat verificat versiunea la Adobe flash e cea mai re centa dar nu stiu daca imi din cate stiu numi ruleaza nimic cu javascript fara aprobarea mea... daar totusi UNELE videlorui imi mer si se vad dar altele tot trebuie sa dau fullscreen ca sa le pot vedea... muzica se aude eu cu videourile am problema din pacata

| MnereaDarius a răspuns (pentru YooCata):

Este posibil sa folosesti noua versiune player Html5. Cum iti dai seama daca e asa? Da click dreapta, pe videoclip, iar daca ultimul item din meniul contextual ce iti va aparea scrie "About html5" (despre html5), inseamna ca utilizezi versiunea beta a playerului html5. Poti renunta la versiunea de incercare a playerului html5 dand click pe "About Html5" In continuare ti se va oferi posibilitatea sa renunti.

| YooCata explică (pentru MnereaDarius):

Numi apare asta... ultima imi este About Adobe Flash player...