| MalinaH a întrebat:

Am o problema destul de mare cu calculatorul.Acum cateva luni am vrut sa deschid un program si nu am putut asa ca am dat,, Deschidere cu,, si am dat cu programul respectiv doar ca era bifata o casuta in care spunea sa deschida toate programele de acest gen (adica mozzila, photoshop, devirusatoru etc,) si acum toate programele se deschid cu NotePad. Daca vreau sa deschid mozzila imi deschide cu notepad si scrie ceva acolo despre mozzila si asa este cu fiecare program in afara de fisiere, poze sau muzica.Am Windows 7. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notepadul nu expira!

3 răspunsuri:
| Piableu a răspuns:

Pai du-te la fisierul respecitv, apasa "Open with" si debifeaza casuta aceea, apoi "ok".

| cosminasimona a răspuns:

Dai din nou pe deschidere cu...si debifezi casuta ```set default program`

| stefania20 a răspuns:

Probabil ca NotePat a exipirat. Funda big grin?