| Fox9 a întrebat:

Am o problema la PC, cand am incercat sa il deschid ecranul monitorului a ramas negru; am scos placa video din slot, am scos placuta de ram si nimic nu functioneaza, pur si simplu porneste normal dar ecranul monitorului ramane in stand by

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai placa video integarata pe placa de baza testeaza in acea placa video, incearca si cu alta placa video. Vezi sa fie toate cablurile corect puse, si incearca si cu alta placa video, alt cablu, alt monitor. Daca niciuna dintre acestea nu-ti functioneaza, ar fi posibil sa fie placa de baza. Trebuie sa le iei usor pe rand.

| Fox9 explică (pentru CM7YRE):

Am placa video dedicata și am încercat și placa video integrata și tot nu merge, am încerca și cu alt monitor și tot nu a mers și cu alt cablu am incercat. Am verificat tot rami, placa video, hdd-ul, Placa de baza nu merge nimic

| CM7YRE a răspuns (pentru Fox9):

Cele mai mari sanse sunt sa ti se fi dus placa de baza.

| debarasator63 a răspuns:

Ia alt monitor si pune-l in locul celui pe care-l ai. Daca merge ai probleme cu monitorul, daca nu ai probleme cu placa video. Vezi totusi daca monitorul tau este in priza, daca functioneaza priza (eu am patit-o) sau daca monitorul este pornit.