| NicklausMikaelson a întrebat:

Am o problema PC:
Cand intru intr-un joc, mi se opreste intermitent net-ul

DOAR CAND INTRU IN JOCURI

Ce are?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este o problema di nfirewall, care blocheaza accesul la internet, pentru ca acel joc sa nu poata fi jucat si online. Cauta-l prin firewall, si dezactiveaza acea optiune de acolo.

| SouLIce a răspuns:

Verifica firewallulm il poti dezactiva si dupa vezi daca mai apare problema

| SKuLL909 a răspuns:

Nu ai dezvoltat prea mult problema. Poate fi din cauza driver-elor de internet, sau un anumit virus care iti ataca latimea de banda, sau internetul reactioneaza negativ la executori (nume.exe). zi mai multe detalii

| NicklausMikaelson explică:

Nu e cu siguranta de la firewall pentru ca nu l-am pornit niciodata, si nici anti virus nu am(PC-ul are 10ani)
Singura problema e ca, cand vreau sa intru sa ma joc orice(Counter, Metin, Fifa, Sa-MP) Incepe sa mi se opreasca intermitent net-ul
Apare in colt" Network cable is not umplugged"...Dar in afara faptului ca router-ul frige, nu e nici un fel de problema cu conexiunea.