| geomgd15 a întrebat:

Am o problema, pcul nu afiseaza nimic pe ecran si nu stiu ce sa ii fac.
Clear cms am dat, ramii i-am scos, am incercat cu procesor diferit, placa diferita, sursa diferita, ramii functioneaza, ca i-am luat de pe alt pc.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cand nu afiseaza nimic pe ecran,
e de regula o problema cu
placa video,
cu monitorul (sau cablul)
sau cu memoria RAM (o memorie care functioneaza pe un alt sistem poate sa nu functioneze pe un altul, din diverse motive: latenta prea mica nu ii place placii de baza,
chipsetul placii de baza nu e la fel de "permisiv" precum celalalt, etc).

| gabicoo a răspuns:

Mergi la un service.

| geomgd15 explică (pentru gabicoo):

Doar ce am montat pc ul