| Drack550 a întrebat:

Am o problema pe calculator uneori nu mi se incarca paginile de internet sau se incarca dar dureaza intre 2-5 min, dar am si zile in care imi merge binisor nu stiu care ar putea fi problema.Inca ceva sa va zic daca de exemplu intru pe laptop netul imi merge perfect oricand chiar si atunci cand nu-mi merge pe PC am net prin cablu de la RDS-RCS de 100MBl.Antivirus am Nod32 5.De la ce ar putea fi? Daca pe laptop imi merge tot timpul iar pe PC uneori.Tin sa va zic ca pe PC am schimbat de vreo 3 zile windowsu vazand ca persista problema si tot nimic.Ce as putea face? De la ce ar putea fi? Vreau cat mai multe raspunsuri dar fara raspunsuri de genu suna la firma cu netul...Dau funda la cel mai bun raspuns si voturi. Multumesc mult astept raspunsuri cat mai repede daca mai aveti envoie de anumite detalii scrieti-mi mai in jos.

6 răspunsuri:
| Drack550 explică:

Raducu1205 am zis ca am schimbat windowsul recent si am antivirus Nod32 5 si am licenta la el
cosmin47 nua re nici o legatura netul cu ramiihappy
la ce setari te referi? Astept raspunsuri in continaure calumea.

| RedstoneMaster a răspuns (pentru Drack550):

Incearca sa faci un speed test si spune-mi ce viteza ai la net. Daca ai viteza peste 1mb/s atunci poate sa fie din cauza antivirusului deoarece verifica fiecare site pe care intri si fiecare rezultat.

| raducu1205 a răspuns:

Eu spun ca, cea mai mare problema am putea fii de la calculator, si de la internet. Poate mai ai si ceva virusi in calculator. Problema ai putea rezolva-o printr-o reinstalare de windows. Sper ca te-am ajutat!

| cosmin47 a răspuns:

Mai cumpara niste rami pentru pc, poate din cauza asta iti incarca greu. si verifica si setarile de net din pc, sa fie configurate bine

| RedstoneMaster a răspuns:

Nu ai nevoie de reinstalare de windows, si nici de rami. Daca iti merge greu internetul pe un browser (Internet Explorer, Opera, Mozila Firefox) incearca sa folosesti Google Chrome sau Safari. Sunt foarte bune amandoua (eu am Google Chrome pe un laptop pe care nu merge nici un joc, dar internetul zboara pe el) Sper ca te-am ajutat! Succes!

| Drack550 explică (pentru RedstoneMaster):

Am Google Chrome o sa incerc si Safari astept raspunsuri in continaure.