| DerscariuAlexandru a întrebat:

Am o statie auto cougar c.600.4 si as vrea sa o folosesc in casa. Putere rms 2x250 sau 4x75. Am o sursa de 10A dar se aude foarte incet. Nu vreau baterie si redresor, daca mai exista alta solutie va rog ajutati-ma. Nu ma pricep la electricitate. Astept raspunsurile voastre. Multumesc frumos de ajutor!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Asigura-te ca sursa de 10A are 12v. Daca are atunci statia trebuie sa functioneze. Vezi daca ai montat corect toate cablurile. Nu e exclus ca in timp ce faceai conexiunile sa fi conectat ceva gresit si statia sa se fi defectat. Daca sursa nu are suficienta putere, la volum mare incepe sa se auda distorsionat.Verifica tensiunea de alimentare cu volumul la maxim(sau aproape).Ce boxe folosesti? Sunt aceleasi ca si pe masina? Difuzoarele de pe masina daca sunt scoase nu se mai aud la fel de tare datorita lipsei incintei acustice.

| DerscariuAlexandru explică (pentru nutepriveste21):

Statia este in regula, numai ca mi trebuie mai multi amperi, ce pot face in afara de baterii si redresoare.

3 răspunsuri:
| DerscariuAlexandru explică:

Statia functioneaza, dar cand o dau un pic mai tare nu merge se aude in hopuri cand se aude cand nu se aude. Becul de alimentare de la statie din verde se face rosu si iar revine verde tot asa. Am pus mai multe tipuri de boxe de la masina. Si tot asa face, dar statia e de putere mare si eu am numai 10amperi. Alta solutie?

| DerscariuAlexandru explică:

Deci statia este in regula imi trebuie mai multi amperi. Ce pot face? infara de baterii si redresoare