| Betty18 a întrebat:

Am observat ca atunci cand ma uit la un film, online sau descarcat, uneori mi se restarteaza laptopul si apare o eroare doar ca nu pot vedea ce scrie ca se aprinde laptopul imediat. E un scris pe fond albastru inchis. Stiti de la ce ar putea fi eroarea sau cum se remediaza? Si cam cat m-ar costa?

3 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Acel fond albastru cum i zici tu, este de la drivere,programe, neinstalate cum trebuie, lasand la o parte trojeni si altele.
Ce Ram ai pe laptop, si ce procesor? Daca ai un procesor prea bun, este din cauza ca mai trebuie sa adaugi ceva ram, si te avertizeaza aparand "blue screen" dar daca este totul ok, atunci gandeste-te bine, ce ai instalat in ultima vreme si sterge pentru a nu ti se mai de-a restart, ori daca nu iti amintesti, ai putea sa iti instalezi windows-ul, cu formatarea partitiilor toate.
Bafta!

| Betty18 explică (pentru tteo92):

De cateva luni tot imi da eroarea aia cam odata la o luna, uneori la 2, 3, depinde. Am un bitdefender bun cu certificat si nu imi arata virusi cand scanez. Am un laptop Toshiba satelite, dar nu stiu ce model, este cumparat anul trecut nou. Are 300 gb memoria, iar la procesor nu stiu exact, cred ca 2 gb. M-am uitat la my computer, propietati si apare instaled memorii 2, 09 ghz, 1, 86 gb of ram.

| tteo92 a răspuns (pentru Betty18):

Uite, cred ca ti-ar fi mai usor daca ai urma un tutorial, decat daca ti-as explica eu. urmezi pasii din videotutorial si faci asa http://www.videotutorial.ro/? p=5517