| cristi202 a întrebat:

Am pe computerul meu, in partitia C "Documents and settings" - 1, 05 GB, "Program Files" - 2, 27 GB, si "Windows" - 2, 90 GB. Deci un total de 6, 22 GB. De ce atunci cind dau pe "Properties" pe C, imi apare ca am doar 700 Mb liber? Ce s-a intimplat, nu mai stie calculatorul meu matematica?happy Ma poate ajuta cineva sa stiu cu ce mi-e plina partitia C?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E o chestie normala, toate hdd-urile pierd 10-15% din volum la partitionare. De fapt, nu se pierd, sunt doar alocate pentru alte chestii necesare tipului de partitie pe care l-ai ales.

| barbar a răspuns (pentru Abh):

Abh: am observat si eu asta cu lipsa din capacitatea hdd-ului! Dar care ar fi alea, chestiile alea, daca stii sa-mi zici si mie, pls!

| Toxic a răspuns:

Pai in C se instaleaza toate programele, poate ai foarte multe programe. Tot in C se instaleaza jocurile (dar poti sa le alegi locatia)
De ce marima ai partitia C?

| Gizăz a răspuns:

Păi ai 6 gb ocupaţi şi 700 liberi; adică ai partiţia de aproape 7 gb. Ce e aşa greu?

| cristi202 explică:

Toxic
Partitia C are 10 GB, deci lipsesc, cu toate ca am sters fisierele temporare, vreo 3 GB de spatiu. Programele sunt in Program Files, iar cele ce am putut sa le instalez in D, le-am instalat acolo, deci nu e un rapsuns. Jocuri nu prea am, asa ca nu imi ocupa memorie multa.

| RoberT_2406 a răspuns:

Fisiere temporale happy fisiere ascunse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cc cleaner