| florin1979 a întrebat:

de ce in local disc(c) imi apare spatiu liber, sa zicem 4, 3Gb din 9, 3 Gb spatiu iar cand insumez documents and settings windows si program files imi da doar 2, 5Gb? sunt fisiere, programe care nu le vad?

5 răspunsuri:
| florin1979 explică:

Si as putea sterge cumva acele fisiere? merg de la premisa ca poate unele de ele sunt sun nefolositore si ocupa aiurea loc pe hard... existe vreau program care sa le stearga fara sa afecteze functionalitatea windows-ului?

| sinblade27 a răspuns:

Ce nu vezi. fisierele ascunse de sistem, memoria swap le poti vedea dar e mai greu de explicat pe unde sunt

| Danιel a răspuns:

Probabil ca 'backup'-urile create de 'System Restore' de-a-lungul timpului, inca sunt pastrate in folderul 'System Volume Information', ceea ce este posibil ca acest folder sa ocupe o marime destul de marisoara pentru capacitatea partitiei tale de stocare.

Verifica daca ai permisiuni sa accesezi folderul 'C:\System Volume Information' ca sa stergi continutul lui pentru a dobandi spatiu. Apropo, deactiveaza 'System Restore' daca stii ca ai spatiu foarte putin pe partitie.

| Gigiku a răspuns:

Pentru ca ai si Hidden Objects happy asa am si eu... am 1 GB liber si cand dau prop. pe foldere am in jur de 5...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sunt fisiere ascunse, cookie-uri sau alte fisere pe care site-urile le trimit spre cel care in viziteaza pentru a face traficul mai usor.Cauta CCleaner si vezi ce poti face cu el