| calin88 a întrebat:

Am probleme cu internetul prin cablu de la Rds!Mi-am reinstalat windows-ul iar acum cand vreau sa ma conectez din local area conection la internet comenzile status si repair sunt inactive!Daca ma poate careva indruma, ce trebuie ce sa fac in legatura cu aceasta problema, va astept sugestii!Va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conecteaza cablul si intra prin Start/Control Panel Network Connections si ai doua posibilitati:
-daca iti apare icon-ul Local Area Connection dai clic dreapta si apoi Enable;
-daca nu ai icon-ul da pe Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare, unde urmezi pasii ceruti.
Succes si numai bine!

| calin88 explică:

Am facut toate astea si nimic! Nu ar trebui sa instalez ceva drivere pentru internet! Am uitat sa spun ca am Windows Xp!