| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu unitatea pc atunci cand o conectez la televizor deoarece are intrare DVI pentru calculatoare.
Problema este ca imi arata pana la Logo la Windows Xp si dupa aia nimic ramane asa si ledul este rosu.

Daca conectez unitatea la un monitor pentru calculator merge fara nici o problema deci nu este sistemul de operare de vina pentru ca e nou instalat.

Alta chestie este ca daca conectez laptopul cu Tv ul tot prin Dvi merge perfect.

Pur si simplu nu inteleg,de ce laptopul merge la Tv si unitatea nu, cand amandoua au la fel mufele.

Sa fie setari din placa ori e placa video de vina?
Dar la monitorul pentru calculator merge perfect, deci unde e problema?

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ar trebui sa activezi al 2-lea monitor din proprietatile placii video. Pe laptop cu singuranta trebuie sa fie in modul dual si de aceea se vede.

| Cristian29 a răspuns (pentru JustCosmin):

Din ce stiu ala cu modul dual e ca sa se vada doua in acelasi timp, mie nu imi trebuie asta ci doar sa se vada Tv ul in locul monitorului de calculator.

| pozeanimate a răspuns:

Placa video

| BuscaLiviuu10 a răspuns:

Daca ai placa video mici nu suporta rezolutii asa mari daca este de 512 mb si este televizorul mare s-ar putea sa nu mearga la o rezolutie mare si nu o sa se vada pe tot televizorul happy, sper sa te-oi fi ajutat