| florin584 a întrebat:

Am scapat acum 2 zile cheile pe display-ul de la un nokia n95 si a 2 a zi am observat ca a aparut o dunga neagra pe ecran care s-a marit in urmatoarele zile. Are careva idee de la ce ar putea fi? (nu cred ca este zgariat deoarece uneori dispare linia neagra dintr-un loc si apare in altul)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai display-ul spart.Trebuie inlocuit.

| eddy_3193 a răspuns:

Te sfătuiesc să mergi la un service de telefoane. Numai persoanele avizate îţi pot oferi un diagnostic corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu avut 2 dungi pe display, in citeva zile a disparut complet, treptat, cite putin in fiecare zi.

| valygaby94 a răspuns:

Dispare de la sine. Aceeasi problema am avut si eu cu telefonul meu iar la "service" mi au spus ca e display-ul. Dar dupa circa 3 saptamani a disparut complet linia. uneori se forma o pata foarte mica in mijlocul liniei dar disparea. Ma deranja la jocuri in rest. Nu te grabi sa schimbi display-ul.

| alex88 a răspuns:

Problema este folia care face legatura dintre display si placa

| alex88 a răspuns:

Trebuie schimbata la un service de tel