| Gabi05 a răspuns:

Acel Alienware e cea mai buna varianta in bugetul asta.

Eu doar ti-am spus ca merita mai mult un pc gaming, decat un laptop.

In fine, poti sa comanda linistit la acel laptop pentru ca e un fel de best buy.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cel cu i5, deaorece are un gpu mai puternic.

| WalterWhite a răspuns:

Primul are placa video mai buna dar al doilea are procesor mai bun.

| SonicAndrei a răspuns:

Evident, cel mai bun pentru jocuri e cel cu nVidia GeForce GTX 580M, chiar dacă procesorul e mai slab decât al celuilalt laptop.

Atenție: Laptopurile nu sunt pentru jocuri. De la un moment dat sistemul de răcire poate ceda și se va supraîncălzi foarte rapid. Totuși, depinde de laptop, dar eu tot recomand calculator (nu laptop) pentru jocuri.

| Gabi05 a răspuns:

:O,esti sarit de pe fix?
Vrei sa dai bani pe un Alienware, care in 1 an nu va mai putea face fata?

In acei bani faci un pc de gaming, de vreo 4-5 ori mai bun ca orice Alienware laptop.

Daca vrei sa te ajut cu o configuratie, atunci lasa bugetul si rezolutia monitorului.

Daca nu te intereseaza desktop atunci a doua varianta e mai buna.

| Jono explică (pentru Gabi05):

Eu vreau neaparat un laptop. Pc am

| Jono explică (pentru Jono):

Adica nu e neaparat Alienware dar am ales laptopu acesta http://www.pcmadd.com/alienware-m17xr3-intel-core-i5-2520m-17x55.html deoarece are placa video GTX... Gasiti-mi voi unu cu GTX 580 mai ieftin, dau funda :D

| Gabi05 a răspuns (pentru Jono):

Acel Alienware e cea mai buna varianta in bugetul asta.

Eu doar ti-am spus ca merita mai mult un pc gaming, decat un laptop.

In fine, poti sa comanda linistit la acel laptop pentru ca e un fel de best buy.

| Gabitzu246 a răspuns:

Hahaha sper ca glumesti, la banii aia iti faci un sistem desktop, mai bun decat amandoua la un loc.