| FrancezuTau a întrebat:

am un laptop Acer cu windows 7, si as vrea sa stiu de unde as putea face setarile placii video, si as mai vrea sa stiu ce setari imi recomandati pentru jocuri cu cerinte de sistem mai mari (gen trainz simulator, railworks).
Dau funda la cel mai util raspuns.

3 răspunsuri:
| Maj3stic89 a răspuns:

Pai spune-ne mai multe detalii despre laptop sa ce model de Acer ai?

| FrancezuTau explică (pentru Maj3stic89):

Aspire one, dar modelul nu conteaza.

| Maj3stic89 a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa ai un laptop compatibil ca sa mearga aceste jocuri ma refer hardware se pot face cei drept si din jocuri setari mai exact sa fie setariile pe minimum dar daca cer cerinte mult mai mari nu iti va deschide laptopul acele jocuri.Recomand sa nu se umble la setariile video deoarece aceasta se va incalzi si ti se va inchide pcul.