| Absintos a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Daca ar fi sa aleg intre Diaxxa Spectre si Diaxxa Zealot ce sa aleg? si daca nu va convine nici unul dati-mi o idee pentru un OC de gameing de max 3700 lei.
Va multumesc

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De regulă nu sunt de acord cu over cloacking-ul.Mi se pare aiurea să supraalimentez o componentă din computer numai că să obțin 1-5% mai multa putere, toleranța lăsata intenționat de producător ca să prevină distrugerea acesteia datorită fluctuației de tensiune de pe rețea, ca să nu mai zic de faptukl ca i se scurtează durata de viață, deorece funcționează forțat, dar dacă tot vrei Zealot-ul mi se pare o alegere mai bună, deși de banii ăștia îti faci un gamming station high tech din componente de 5 ani nu mai ai treabă cu el, dar cum nu sunt banii mei, alegerea e a ta.succes

| Absintos explică (pentru DeyCj):

Imi poti arata cam ce calculator ai face?
Asta daca nu te deranjeaza.

| DeyCj a răspuns (pentru Absintos):

Depinde în primul rând de ce buget ai și pentru ce vrei să îti folosești pc-ul, astfel să știu cum să optimizez hardware-ul.

| Absintos explică (pentru DeyCj):

As vrea sa investesc maxim 3700 lei si imi trebuie pentru gameing.As dori unu pe care sa mearga Assasins Creed III si ultimele jocuri aparute si sa ma tina cam 2-3 anibig grin