| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema. Orice pus hard disk fie muzica, filme sau poze se fragmenteaza. Problema e ca se fragmenteaza in asa hal incat nu le mai pot accesa fara sa defragmentez hardul. Care e problema si cum o pot rezolva? Credeti-ma ca nu mai rezist sa stau mereu sa ii dau defrag pentru orice fisier pun pe el.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Problema e hardul!

| MskDesign a răspuns:

Schimba-ti hdd-ul.Nu uita ca nimic pe aceasta planeta este nemuritor, nici macar planeta insasi.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Problema e ca trebuie sa il schimbi drece are foarte multe bad-uri. Ca sa intelegi tu, windowsul evita sa foloseasca partile defecte ale harddiskului si atunci cand pui un fisier pe el se fragmenteaza automat.

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Nu are bad-uri. In hdd sentinel arata ca are performanta 100% si viata tot 100%. Are doar un an. Ce sa aiba?

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Schima cablul de conexiune ide/sata