| oanyoana a întrebat:

Am si eu o problema cu cardul...pana acum a mers dar nu stiu ce a patit.Cand vreau sa pun poze sau melodii pe card imi spune sa elimin protectia la scriere.Am formatat cardul din telefon dar tot nu merge si acum nu mai am nimic pe card..Va rog ajutati-ma.Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce trebuia tot nu ai făcut.
Ai dat o comandă de protecție și trebuie să o anulezi, caută în setări.
Formatarea șterge și de ceea nu mai ai nimic pe card.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| DaaaaViiiiid a răspuns:

Daca tu pui cardul intr-un portcard si il bagi in calculator vezi ca portcardul sa nu fie blocat cand il bagi in pc

| oanyoana explică (pentru DaaaaViiiiid):

Eu cand bag cardul in pc il bag intr-un card reader

| DaaaaViiiiid a răspuns (pentru oanyoana):

Pai da vezi acel card reader daca are un mic buton care nu trebuie sa fie pe lock