| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, fratele meu mai mic a incercat sa descarce un joc, iar el a descarcat un program. Iar acel program dupa un restart la laptop a instalat inca vreo 2. Iar acum vreau sa il instalez dar nu pot deoarece e in alta climba e in chineza / japoneza sau ceva de genu. Am descarcat si unele progame de dezinstalare, am dezinstalat toate programele insa daca dau restart la laptop ele apar din nou, se instaleaza singure. Ce pot sa fac sa le opresc adica nu am nevoie de ele nici ma car nu stiu ce sunt.

Numele la programe :
1. 净广大师
2.360安全卫士
3.360软件管家

Chiar am nevoie de ajutor, multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai asta spuneam si eu, sa-l educi pe fratele tau! Alta data sa ai CD!
Si ca sa nu zici ca sunt baiat rau:

http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data sa stii ce sunt! Instaleaza si tu un Windows, ca am auzit ca te pricepi!

| PauL64xD a răspuns (pentru K0sti):

Pai nu eu le-am descarcat, fratele meu le-a descarcat. Iar pentru windows nu am CD cu win7, si nu pot. Daca ai vreo solutie spune-mi, daca nu mai bine nu mai comenta aici cu raspunsuri inutile.

| K0sti a răspuns (pentru PauL64xD):

Pai asta spuneam si eu, sa-l educi pe fratele tau! Alta data sa ai CD!
Si ca sa nu zici ca sunt baiat rau:

http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

| KillaNoFilla a răspuns:

Foloseste iobit uninstaller,alege programul is dai si shred la sfarsit

du-te in consola(run) > msconfig > startup > dezbifeaza tot ce e update sau nume necunoscut

apoi in services > hide Microsoft services > dezbifezi tot ce nu e cunoscut

nu dezbifa Intel,nVIDIA,amd,realtek, synt, ati, bluethoot, camera.

daca nu merge > reinstall la windows

| Anonimul95t a răspuns:

Star >control panel>programs and features > cauta programele >click pe ele iar apoi pe unistall apoi descarca malwarebytes anti-malware posibil sa fie programe malware da o scanare si sterge tot ce gasesc ia-l de aici:https://www.malwarebytes.com/trial/ da in josul pagini pe free download daca tot nu merge intra in safe mode with network apasand de multe ori f8 dupa pornire selectand optiunea dupa care start>control panel>programs and features il cauti si il stergi daca nu merge incearca cu unlcker de http://unlocker.ro.malavida.com/d913-descarcare-gratuita-windows sau il cauri pe net daca nu merge de acolo mult noroc!