| hurricaneX a întrebat:

Am si eu o problema, mereu cand intru pe net mai exact ca sa ma uit la un serial sau ceva-n gen mi se sacadeaza videoclipurile, in sensul ca ruleaza incet si sacadat, la fel e si cu sunetul ( doar pe internet ), am cam cautat solutii dar n-am gasit.
Am 1 GB ram, placa video de 256 MB, procesor nu mai stiu exact si Windows XP, tin sa specific ca Flashplayer-ul e actualizat. happy
Please, help me. laughing

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Prea putin ram prea putin procesor, incearca sa dezactivezi antivirusul si celelalte aplicatii si daca se poate sa reduci calitatea video a videoclipului.
Succes!

| hurricaneX explică (pentru WR104):

Nu, adica am avut Linux si mergea perfect. Ram eu zic ca nu neaparat am destui dar nu rulez prea multe aplicatii. happy

| WR104 a răspuns (pentru hurricaneX):

Nu poti compara Linux cu Windows, e diferenta mare, trebuia sa ramai pe Linux.
Sunt destui rami dar daca ai 3-5 programe deschise nu prea mai e destul.
Nici placa video de 256 mb nu te ajuta prea mult, poate sa fie si de la supraincalzire deci sa ai grija sa lasi aerul sa ajunga la ventilator.

7 răspunsuri:
| PAmy99 a răspuns:

Inceraca sa intri pe alt sit...pentru a viziona serialul dorit...
Funda? happy

| Auditore_Mario_1994 a răspuns:

Reinstall windows. Incearca sa il cureti de praf.

| Sh4dowD3ad a răspuns:

Descarcati CCleaner si scanezi virusi si merge foarte repede eu il am de 4 ani pc-ul si de 2 ori am schimbat windowsu

| hurricaneX explică (pentru Sh4dowD3ad):

Antivirus am si am si un JetClean Pro * un program care-ti curata atat istoricul browser-ului cat si chestii inutile din pc. happy

| Sh4dowD3ad a răspuns (pentru hurricaneX):

Am avut si eu aceiasi problema dar mi-am schimbat windowsu