| anonim_4396 a întrebat:

Am ul laptop cu UBUNTU as dori sa am sagetile acelea de navigare in sus si in jos in pagina
pe care le aveam bara aceea care era la internet explorer la windows 95
pe care apasam pe varful sagetii si mergea in sus
apasam pe varful sagetii si mergea in jos
ca asa cum arata acum google chrome mozillz am o bara in dreapta dar nu este foarte precisa mai ales cand sunt multe pagini ca pe facebookc de mers in sus si in jos

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Interfata de la ubuntu e printre cele mai IMBECILE chestii pe care le-am vazut vreodata
trebuie sa fi masochist ca sa o folosesti

incearca Linux Mint, e bazat pe sistemul de pachete de la ubuntu (adica, orice poti sa instalezi pe ubuntu, poti si pe Mint) dar interfata seamana serios cu windows-ul
https://www.linuxmint.com/
https://distrowatch.com/table.php?distribution=mint

| RxTx a răspuns (pentru Brizbriz):

Sunt mult prea comod, mint mi-a dat mult prea multe erori sunt scârbit de faptul că nu are interfata aceea prietenoasa de instalat aplicatii, nu imi place mereu se gaseste câte ceva care ii lipseste trebuie sa alerg eu manual internet-ul când vreau să instalez câte un program că îmi dă de multe ori orori că nu știe de unde să ia singur nuștiu ce chestie. sunt sătul să mi-se blocheze, sunt sătul să pierd informatii, eu am un laptop care are 4 procesoare să zicem că ii pot monta chiar si i7 pe el dar acum il folosesc cu un i5,
nu il folosesc pentru nimic altceva in afara de mașină de scris
asa că imi permit am ssd am 8 gb ram
asa ca pentru a naviga pe internet eu eram multumit in trecut si de un 486 cu 33Mhz si 16 MB ram si mergea bine
Acum că nu folosesc nici măcar 5 % din ceea ce dețin îmi permit să nu mai stau cu frica că acum crapă că acum dă o eroare și îngheață și tebuie să îl restartez.
sunt sătul să mă streseze chiar nu mai vreau să aud vreo dată de mint pentru că mi-a scos peri albil
mie nu mi-a fost de folos la nimic
adică dacă tot am BMW dar pe strada asta se merge doar cu 30Km/h
atunci inseamnă că am mult prea mult pentru ceea ce vreau să fac cu el.
Așa că vreau și eu puțin confort psihic pe care mi-l oferă ubuntu.
Iți mulțumesc pentru bunăvoință
doar că mint mi-se pare obositor si ne sigur
mă refer dacă țin un text deschis si ne salvat nicăieri dacă țin ceva copiat in memoria ram
si dacă s-ar bloca atunci aș pierde informația încă ne salvată nicăieri
așa că nu vreau să mai imi pierd viața cu mint.

3 răspunsuri:
| Gabriel2424 a răspuns:

Dar de ce nu folosești alt sistem de operare Ubuntu e slab?

| RxTx a răspuns (pentru Gabriel2424):

Mă leși! așa îmi place mie! Ce eu m-am luat de mâncarea ta sau de ce îti place ție, gusturile nu se discută!