| VreauMiere a întrebat:

Am un Allview A5 Easy si cand il conectez la calculator cu cablu de date nu apare. De ce?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu intampin aceeasi problema.Am cumparat cabluUSB din magazine, insa degeaba.Cred ca voi cumpara din reprezentanta.Nu mai cumpar lucruri importante din toate hardughiile, ci din magazine de specialitate

| AndreeaMicuța123 a răspuns:

Pai cumpara alt cablu de date sau incearca de mai multe ori cu cel care il ai

| Minion0510 a răspuns:

Am avut si eu problema asta la un Samsung, cablul de date e de vina, incearca cu altul.

| valiop a răspuns:

Nu ai driver in pc

| VreauMiere explică (pentru valiop):

De unde iau acest driver?

| aalexei a răspuns (pentru VreauMiere):

Nu cauta ca nu trebuie nici un driver pentru asta.
Cand conectezi telefonul la PC cu cablu de date, la telefon trebuie sa apara o iconita pe bara de notificari sus. Dai slide down si selectezi usb connection type. Daca nu reactioneaza deloc la conectarea cablului, atunci posibil sa fie cablul defect.

| Ioan_Acatrinei_1957 a răspuns:

Nu mai csauta nici un driver. e o chinezarie si gata. nu merge, e o prostie de telefon