| Dorin97 a întrebat:

Am un amplificator audio pentru masina de 170watii se alimenteaza la 12V maxim 5A...As putea sa il alimentez cu un transformator de 9V 800mA? Ce ar trebuie sa cumpar ca sa o pot lega la PC?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Datele tale sunt incorecte, dar si asa nu poti alimenta acel amplifictor de la o sursa de 9 V si 800mA, pentru ca aceasta nu poate debita decat o putere de max 7, 2 Watti si in plus este recomandat ca alimentarea sa se faca de o o sursa de 12 V.

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

Ai putea doar ca nu o sa aiba aceiasi putere amplificatorul.Vezi de incarcator de modem/router alea au 12v 1A