| catalin908070 a întrebat:

Salut,vreau sa imi construiesc si eu un amplificator audio cu niste amplificatoare mono de 100w de la MIVAROM
1)cum leg doua kituri pentru a obtine sunet stereo
2)pot lega un potentiometru stereo pentru a avea control de la un singur potentiometru?
3)pot sa il alimentez la 24v. Daca da cat imi pierde din cei 100w?
4) ce inseamna "Se alimenteaza cu sursa de tensiune dubla, simetrica in gama?±10V÷?±35V"?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

1. Nu trebuie sa legi decat masa de la unul la altul.
2.Da,poti.
3.NU,cum ai zis la 4, el trebuie alimentat cu tensiune simetrica +-10-35V

| catalin908070 explică (pentru ombladon):

Ce inseamna +- 10-35v?

| catalin908070 explică (pentru ombladon):

Ce inseamna +- 10-35v?
Le pot conecta pe ambele la un singur transformator?

| ombladon a răspuns (pentru catalin908070):

Le poti conecta pe ambel la un transformator din care ies 3 fire, adica unul care 2 infasurari secundare, intre una si priza mediana scoate sa zicem 30V si intre cealalta iesire si priza mediana scoate tot 30V...

| ombladon a răspuns (pentru catalin908070):

Daca ai un traf care scoate 24V, ti-ar mai trebui inca un traf identic, si sa legi cate o iesire de la fiecare impreuna, si asa iti rezulta +-24V