| Ionut321123 a întrebat:

Am un calculator mai vechi cu 512 mb RAM. As putea sa instalez pe windows vista?

Răspuns Câştigător
| Crytek6 a răspuns:

Depinde ce versiune de windows vista, vista home basic ar merge bine :) http://support.microsoft.com/kb/919183

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Vista nu iti va merge...instaleaza windows xp mai bine

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu prea iti merge bine pe 512 ram, mai conteza si procesorul dar si placa video, asta daca vrei sa-ti mearga interfata aero.Mai bine instalezi windows 7 si mai dezactivezi din servici sa aiba un consum mai scazut de resurse.Vista e o porcarie si crapa si repede...

| K0sti a răspuns:

NU. Si mai ales porcaria de Vista. Win 7, dar in niciun caz pe un astfel de sistem.

| Dismally a răspuns:

Teoretic da, dar s-ar putea sa iti mearga foarte greu, sa ai probleme. Mai bine bagi un xp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, du-te pe google si scrie de exemplu" vista ram " si vei afla de cati ram e nevoie la vista

| MarinelTimidul a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai simplu cauti pe google "Windows Vista wikipedia" intri pe primul link si ai mai jos cerintele minime si cerintele recomandate pentru a rula Windows Vista

| MarinelTimidul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pardon, am vrut sa spun pe al 2-lea link (cel in limba engleza)

| AdkVodka a răspuns:

Sallut. Iti recomand un Windows XP si iata de ce. Win 7 nu o sa-ti mearga asa bine pe un pc asa slab iar vista mananca mult ram si nu merge deci o sa mai ai 12 mb disponibil ram happy ca mananca 500.

| asdasdasdasdfg a răspuns:

Nu cred ca iti va merge bine. happy
trebuie' sa ai macar 1 Gb de ram

| assassinul95 a răspuns:

Merge linistit orice versiune de windows vista si 7 home basic da fara antivirus si programe multe in background

| YonutzFlorynel a răspuns:

Eu am Pc cu 512 Mb RAm si am avut Vista instalat si Win 7, dar conteaza si procesorul si placa video(placa video mai putin ca eu am una care imi ia 64 de Mb din memoria Ram si tot am putut instala Vista si Win 7.