| Dany0777 a întrebat:

Am un casetofon care funcționează dar nu se aude în boxă. Are cineva idee care poate fi cauza. Menționez că pe radio se aude bine. Radio casetofon Saba RCR 354

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cureaua ruptă la casetofon de aceea nu se aude, poate se aude doar motorul mergînd in gol dar fara curea nu cîntă caseta.

| Dany0777 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are curea. Învârte, derulează înainte și înapoi dar învârte caseta și pe play. Poate o avea și a doua curea și eu nu știu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci o fi firele de la capul de redare dezlipite de nu are sunet sau integratul de sunet ars, trebuie dus la cineva care repară casetofoane auto

| Dany0777 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok. Mulțumesc pentru răspuns și bunăvoință.