| Juliétte_4642 a întrebat:

Am un dvd player auto (adica nu eu, tata) si la unele filme nu-i apare subtitrarea, poate cineva sa-mi explice de ce, eventual sa-mi dezvaluie si o solutie pentru aceasta problema?
Subtitrarea pe calculatoru merge, filmul merge perfect si nici nu se desincronizeaza, insa pe dvd nu apare (repet, doar la unele filme, la altele merge).
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Compara formatul filmelor/subtitrarilor care merg cu formatul celor care nu merg, si vei descoperi problema. Calculatorul tau suporta o gramada de formate si are multe codecuri instalate, pe cand dvd playerul cam duce lipsa, el are recunoaste doar formatele mai des folosite.

| Ada11 a răspuns:

Mda,si mie mi s-a intamplat la fel (de fapt nu mie, ci la tata). Dupa cateva saptamani a incercat sa-l mai foloseasca si CD-ul nu era zgariat de loc. Nu pornea de loc. Nu s-a mai putut face nimic cu el si tata a luat altul. Nu stiu de care.
Nu cred ca te-am ajutat dar simteam nevoia sa-ti spun ca si mie mi s-a intamplat. De fapt nu mie, ca la tatalaughing.
Pupici.
Ade