| wienpenn a întrebat:

Am un HP compaq presario v6000 si tot imi spunea ca am drivere placa video vechi am intrat pe downloadcenter. Intel si am gasit acolo driverele, s-au instalat s-a dat restart la laptop si cand am intrat pe desktop era o consola pornita si era cu delete file 32 am dat repede x
Ce se intampla?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Upgrade la drivere se face doar daca nu-ti functioneaza bine cel deja instalat.
Altfel poti cadea usor in capcanele internetului, incasand virusi.

| wienpenn explică (pentru Bula):

Pai nu functiona bine era cel din 2008

| Bula a răspuns (pentru wienpenn):

Si ce daca era de 10 ani?
Nu s-a vazut pe ecran?

| wienpenn explică (pentru Bula):

Ba da dar am facut un test si zicea ca erau drivere outdated pc-ul nu are nici o problema ca oricum îi pun ssd

| Bula a răspuns (pentru wienpenn):

Oricum, producatorii scot noi versiuni, cu "imbunatatiri" = petecizarea versiunilor anterioare (adica ce NU a functionat bine pe anumite sisteme.
Acele update-uri se folosesc DOAR daca apar probleme cu versiunea veche, iar noua versiune rezolva problema. Altfel nu are nici un sens sa bagi "in gat" unui sistem perfect functional o versiune care este si mai mare si impliciut SI franeaza mai tare sistemul...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stergea fisierele ramase de la instalare, probabil. Sau erai virusat de dinainte si oricum nu avea legatura cu driverul...

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Driver_booster_setup.4.2.0.478