| oliviaronti91 a întrebat:

Am un LAPTOP ACER ASPIRE 5100 si de o zi nu mai "functioneaza" monitorul in sensul ca apare negru cand il deschid de la buton, ca si cum nu l-as fi deschis, dar buntonul de "on" este aprins; daca vreau sa il inchid (tot de la buton) nu reactioneaza, ramane deschis. I-am scos bateria si l-am scos din priza ca sa se inchida. A mai avut cineva astfel de probleme? Multumesc anticipat (daca nu ma ajuta nimeni o sa il duc la un centru specializat).

3 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Cred ca un centru specializat e solutia.Ai necazuri cu display-ul. Daca vrei sa verifici, poti conecta un monitor obisnuit pe mufa vga, ar trebui sa apara imagine pe monitor.

| titi a răspuns:

Si alimentatorul iti poate face problema asta.Solutia ramane aceeasi:un service specializat.

| oneversace a răspuns:

Mai bine iai da un reset la bios pornestel 20sec fara procesor si dupa 20sec ai pui procesorul inapoi si o sa iti mearga sigur